KUGL 368

Spalio 15 d. Telšių Žemaitės dramos teatre vyko Telšių rajono ūkininkų sąjungos organizuota šventė – „Metų ūkis 2020“.????
Smagu būti šios gražios šventės dalimi ir drauge su visais pagerbti darbščius, stiprius ūkininkus. Kredito unijos „Germanto lobis" valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga sakydamas sveikinimo žodį pasidžiaugė, kad didžioji dalis Telšių rajono ūkininkų naudojasi kredito unijos „Germanto lobis" teikiamomis paslaugomis. Kredito unija „Germanto lobis“ įkurta žemdirbių iniciatyva, todėl čia jiems skiriamas ypatingas dėmesys.????
 
 
20201015 183834
 
Daugiau užfiksuotų akimirkų rasite mūsų Facebook paskyroje: Germanto LOBIS Kredito UNIJA

Trečiasis spalio mėnesio ketvirtadienis – reikšmingas ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio kredito unijoms. Šiemet spalio 15 dieną minima 72-oji Tarptautinė kredito unijų diena, skirta atsigręžti į kredito unijų judėjimą, šių finansinių institucijų veiklos svarbą pasaulyje ir Lietuvoje bei Kredito unijos „Germanto lobis“.

1

Pro istorijos akinius

Nors kredito kooperatyvų pradžių pradžia Lietuvoje yra nurodoma nevienodai, anot istoriko Vlado Terlecko, kai kuriuose šaltiniuose yra teigiama, kad pirmasis toks kooperatyvas buvo įsteigtas dar 1871 m. Pabiržėje ir vadinosi „Taupmenų skolinimosi bendrovė“.

Tokių kooperatyvų veikla šalyje sparčiai populiarėjo, o Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse Lietuvos teritorijoje veikė net 155 taupomosios skolinamosios draugijos, kurios vienijo 66 900 narių. Pagal kredito kooperatyvų paplitimą Lietuva tuo metu lenkė net Italiją ir šios kredito įstaigos tuo metu užėmė 30 proc. šalies finansų rinkos.

Kreditų unijas jau nepriklausomoje Lietuvoje 1993 m. ėmėsi atkurti užsieniečiai. Beveik tuo pačiu metu Lietuvoje pradėti vystyti du projektai, rėmę kredito unijų kūrimąsi: Kanados Desjardins kredito unijų judėjimo iniciatyva bei Jungtinėse Amerikos valstijose įsikūrusios Pasaulinės kredito unijų tarybos programa.

1994 metais dienos šviesą išvydęs pirmasis Kredito unijų įstatymas įtvirtino vienintelių Lietuvoje kooperatinių kredito įstaigų veiklos teisinius pagrindus, paspartinusius kooperatinės kredito sistemos, kaip alternatyvos komerciniams bankams, sukūrimą ir vystymąsi.

Akstinu veikti anuomet tapo susiklosčiusi sudėtinga situacija šalyje, kai besikurianti bankinė sistema palankiai vertino ir kreditavo tik stambųjį verslą bei naujas investicijas, o be galimybės gauti papildomų finansų likęs smulkusis verslas ir dažno ūkininko kasdienis gyvenimas atsidurdavo aklavietėje. To paties siekio vedama kredito unija „Germanto lobis“ savo duris pirmiesiems klientams atvėrė 1997 metais.

Kredito unijos šiandien

Pasaulinės kredito unijų tarybos duomenimis, tarptautinį kredito unijų tinklą šiuo metu sudaro 86 tūkst. kreditų unijų 118-oje valstybių visame pasaulyje. Visos jos vienija daugiau nei 291 mln. narių ir šis skaičius nuolat auga, o kredito unijų centru pasaulyje galima vadinti Jungtines Amerikos Valstijas, mat vien ten veikia per 5 300 kredito unijų, kurioms kartu priklauso per 121 mln. narių.

Nors šiandien kredito unijos Lietuvoje palyginus su čia veikiančiais bankais sudaro ne tokią didelę finansų sektoriaus dalį, jos yra svarbios visai finansų sistemai. Didžiausią Lietuvoje LKU kredito unijų grupę, kuriai priklauso kredito unija „Germanto lobis“, sudaro 45 unijos ir jas prižiūrinti Lietuvos centrinė kredito unija. Daugiau negu 100 klientų aptarnavimo tinklą apimanti LKU kredito unijų grupė vienija daugiau negu 120 tūkst. narių.

Nepaisant sudėtingos situacijos, pasaulyje susiklosčiusios dėl koronaviruso pandemijos, kurios išimtimi netapo ir finansų sektorius, kredito unijų sistema ir toliau skaičiavo augančius veiklos rezultatus. Per 2020 m. pirmąjį pusmetį LKU grupė uždirbo virš 1 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno, o rudenį grupės bendras turtas perkopė 500 mln. eurų sumą.

Finansinės paslaugos po vienu stogu

Anot kredito unijos „Germanto lobis“ administracijos vadovo Vytauto Barsteigos, nors kredito unijos veiklos istorijoje būta įvairių etapų, sistemos skleidimosi priežastis yra kryptinga veikla ir bendras tikslas – padėti bendruomenėms regionuose plėstis:

„Mūsų sėkmės istorija – esate JŪS, brangūs kredito unijos „Germanto lobis“ nariai ir klientai. Tikime, kad kartu su mumis Jūs galite įgyvendinti savo svajones, kurti gražesnį ir šviesesnį rytojų, savo ir savo šeimos gerbūvį. Ačiū Jums, kad esate ir būnate kartu!“

Kredito unijoje „Germanto lobis“ pasiekiamos visos svarbiausios paslaugos – nuo atsiskaitomosios sąskaitos ir el. bankininkystės iki bekontakčių debetinių ir kreditinių mokėjimo kortelių. Taip pat unijoje privatūs asmenys gali gauti kreditą būstui įsigyti, statyti ar atnaujinti, vartojimo kreditą bei taupyti sudarius indėlių sutartis.

Unijos pelnas lieka bendruomenėje, kurioje ji dirba, todėl gali palankesnėmis sąlygomis teikti paslaugas smulkiems ūkininkams, verslininkams ir gyventojams. Kredito unija aktyviai finansuoja verslo projektus, jaunas įmones, žemės ūkio veikla besiverčiančius ūkininkus ir bendroves bei yra pasirengusi ieškoti abipusiai vertingo kompromiso tiek su besikuriančiais, tiek su jau esamais verslais.

Vis daugiau mokėjimo kortelių turėtojų naudojasi internetinių parduotuvių paslaugomis, tačiau tai neišvengiamai lemia neteisėtų operacijų, kai internetiniai sukčiai nusavina mokėjimo kortelių duomenis ir be kortelės savininko žinios iš sąskaitos nuskaičiuoja pinigus, padažnėjimą. LKU grupės kredito unijos primena savo nariams, kad to galite išvengti prisijungdami prie saugaus atsiskaitymo internetu programos „Secure 3D“.

„Secure 3D“ – tai nemokama paslauga „MasterCard“ ir „Maestro“ mokėjimo kortelių turėtojams, leidžianti saugiau apsipirkti internetu. Šios paslaugos dėka pakartotinai identifikuojamas mokėjimo kortelės savininkas ir tokiu būdu tapatybė dukart patvirtinama dar prieš prekybininkui pateikiant prašymą autorizuoti mokėjimą, taip sumažinant neteisėtų mokėjimo kortelių panaudojimų skaičių.

Šią technologiją sukūrė „Visa“ ir „MasterCard“ organizacijos, o ją galite atpažinti mokėjimo metu internetinėje parduotuvėje pamatę „MasterCard® SecureCode“ ženklą. Apsipirkimo procesas tokiu ženklu pažymėtoje internetinėje parduotuvėje vyksta įprastai: išsirinkę prekę ar paslaugą turite suvesti savo mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internetu, t. y. kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2). Tai atlikus, sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą.

Įsitikinę, kad jame visa pateikiama informacija yra teisinga, suveskite savo susikurtą ir tik Jums žinomą slaptažodį. Jei slaptažodis teisingas, sistema Jus nukreips į naują papildomą langą, kuriame dar kartą turėsite patvirtinti savo tapatybę, įvesdami SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, sudarytą iš 6 arba 8 skaitmenų. Tik tada Jūsų mokėjimas bus patvirtintas.

Tam, kad Jūsų kortelė būtų registruota saugiems pirkimams internetu, turite elektroninėje bankininkystėje „i-Unija“ pasirinkti:

„Sąskaitos“ -> „Mokėjimo kortelės“ -> „Saugus pirkimas“ -> „Veiksmai“ -> „Registruoti

Informuojame, kad siekiant maksimalios neteisėtų operacijų prevencijos ir užtikrinant pirkimų internetu saugumą, nuo 2021 m. mokėjimo kortelių turėtojai, neužregistravę savo kortelių „Secure 3D“ programoje, negalės atsiskaityti tose internetinėse parduotuvėse, kurios dalyvauja šioje saugumo programoje.

192000-1152-max

Daugiau informacijos nuorodoje.

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra bekontaktė mokėjimo kortelė? Tai tik nedidelė dalis klausimų, į kuriuos šiandien, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos antrokams, atsakė kredito unijos „Germanto lobis“ administracijos vadovo pavaduotoja Inga Navikienė.

Tikimės, jog įgytos žinios, bus naudingos kiekvienam iš Jūsų!

20201008 135516  kopija

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook paskyroje: Germanto LOBIS Kredito UNIJA

Saulėta diena, gražus Telšių miesto pakrantės kraštovaizdis, sportinis entuziazmas šių metų rugsėjo 26 d. sukvietė visus sporto aistruolius į estafetinio ir asmeninio bėgimo šventę „Judėkime kartu 2020“. Smagu, kad kredito unijos „Germanto lobis“ prieš septynis metus pradėtas organizuoti renginys, drauge su Telšių orientavimosi sporto klubu „Telšiai“, kasmet pritraukia vis didesnį būrį bėgikų. Matyti besišypsančius sportininkų veidus, žaidžiančius vaikus ir pro šalį einančius, bei stabtelėjusius pasidomėti kas vyksta Telšiuose, smalsuolius, verčia susimastyti, kad Žemaitijos sostinė – Telšiai, gali būti mylima sportinių varžybų traukos vieta.

Šventės atidarymo metu, sveikinimo žodį tarė kredito unijos „Germanto lobis" administracijos vadovo pavaduotoja Inga Navikienė. Skatindama visus nepritrūkti jėgų ir įveikti trasą pasiekiant geriausių savo asmeninių rezultatų. Taip pat dalyvius prieš startą padrąsino Orientavimosi sporto klubo "Telšiai" vyr. teisėjas Regimantas Kavaliauskas. Apšilimą prieš startą vedė Sveikatingumo trenerė Jolita, kuri pasidžiaugė būdama renginio dalimi nuo pirmų dienų.

Masinio bėgimo 1,4 km distancijoje, startavo net 138 bėgikai, kurių mažiausiam vos 5 metukai, kiekvienam įveikusiam šią trasą, buvo įteikti kredito unijos „Germanto lobis“ atminimo medaliai. Asmeninio bėgimo 2,5 ir 5 km distancijoje startavo 88 bėgikai. Vyriausias šiais metais dalyvis, net 72 metų. Smagu, kad amžius nėra kliūtis dalyvauti bėgimo varžybose. Estafetiniame bėgime prie starto linijos stojo 14 komandų.

Nugalėtojams atiteko kredito unijos Germanto lobis” įsteigtos taurės ir medaliai bei Orientavimosi sporto klubo Telšiai" ir rėmėjų skirtos dovanos. Buvo pasveikintas jauniausias ir vyriausi dalyviai, bei gausiausias kolektyvas. Kulminacija - loterija, kurioje net penki dalyviai laimėjo Brooks Ghost" bėgimo batelius.

Gera augti, dirbti ir kurti kartu! 

Kredito unija – tai kooperatiniais pagrindais veikianti finansinė įstaiga, savo nariams teikianti bankines paslaugas. Pagrindiniai kredito unijos tikslai – kelti bendruomenės, kurioje kredito unija veikia, gerovę, didinti narių kooperavimąsi bei patenkinti individualius narių finansinius poreikius.

Kredito unija „Germanto lobis“ – kiekvienam atliekančiam kasdienes finansines operacijas. Kuri  siūlo Jums: mokėjimo pervedimus, taupymo sąskaitas, mokėjimo korteles, internetinę bankininkystę, vartojimo kreditus, pagal poreikius, būsto kreditus dirbantiems tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kredito linijas bei kreditus verslui ir žemės ūkiui.

FotoIMG 0987
 
FotoIMG 1346
 
 
FotoIMG 1895
 
FotoIMG 2144
 
FotoIMG 1121
 
Daugiau nuotraukų iš renginio rasite mūsų Facebook paskyroje: Germanto LOBIS Kredito UNIJA
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau