KUGL 368

Visai Lietuvai pratinantis gyventi karantino sąlygomis kredito unija „Germanto lobis“ ir toliau lieka atvira miesto ir rajono žmonėms. Tiesa, siekdami apsaugoti savo narius ir klientus, kurių nemaža dalis – garbaus amžiaus žmonės, unijos specialistai pataria apriboti nebūtinus socialinius kontaktus ir savo finansinius reikalus tvarkyti saugiai bei efektyviai, dažnai – net neišeinant iš namų.

Artimas ryšys šiandien kaip niekad svarbus

„Finansai – viena iš sričių, kurioje žmonėms nuolat kyla poreikis pasitarti, apsvarstyti alternatyvas, priimti geriausiai pamatuotą sprendimą. Nors daugelis šiandien stengiasi be reikalo nekelti kojos iš namų, šis poreikis niekur nedingo, todėl mūsų kredito unija dirba visu pajėgumu, tiesa, kiek kitokiu būdu:  konsultuojame klientus telefonu, o prireikus neišvengiamo apsilankymo biure – registruojame klientus, tam,  kad iki minimumo sumažintume jų galimybę kontaktuoti su kitais žmonėmis. Pastebime, kad reikšmingai padaugėjo operacijų atliekamų elektroninės bankininkystės sistemoje „i-Unija“. Bet kuriuo atveju patariame savo nariams ir klientams gerai pasverti ar išeiti iš namų yra būtina. Geriausia tai padaryti susisiekus su mums telefonu ar el. paštu“, sako kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga. Atsižvelgdama į sumažėjusius skyriuose besilankančių žmonių srautus bei sveikatos specialistų rekomendacijas kredito unija „Germanto lobis“ sutrumpino darbo laiką: savo duris atveria 08:00 val. ir klientus aptarnauja iki 15:00 val., patalpas reguliariai vėdina, dezinfekciniu skysčiu valo paviršius, visiems į uniją besikreipiantiems nariams bei klientams pataria atsisakyti nebūtinų vizitų į klientų aptarnavimo skyrius, atvykstančius – klientus moko naudotis el. bankininkystės sistema bei kitomis nuotolinio aptarnavimo galimybėms. Nutolusios kasos Tryškiuose ir Varniuose dirba nuo 08:00 val. iki 12:00 val., Luokės nutolusi kasa - pirmadieniais nuo 09:00 val. iki 13:00 val., Rietavo filialas dirba nuo 09:00 val. iki 13:00 val.. „Mūsų misija – padaryti finansines paslaugas prieinamas visiems Lietuvos žmonėms. Kad ir kur jie gyventų, kad ir kokie būtų jų poreikiai. Šiandien gyvas bendravimas ir nuoširdus patarimas mūsų klientams itin reikalingas. Atsakingai rūpinamės ne tik jų finansais, bet ir sveikata bei gerove. Artimas žmogiškas ryšys mūsų klientams santykio su klientais pagrindas, todėl, kad ir kokių klausimų turėtumėte – kviečiu kreiptis į mus. Pirmiausia – susisiekti su jus aptarnaujančiu unijos specialistu arba – bendruoju unijos telefono numeriu 8 444 33788 bei el paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Visada rasime jums tinkantį finansinį sprendimą“,- sako Vytautas Barsteiga. IMG 6016  kopija

 Karantinas darbų nestabdo

Nors Lietuvos vyriausybė viena pirmųjų Europoje ėmėsi griežtų apsaugos nuo viruso plitimo priemonių, ekonominis gyvenimas Lietuvoje nors ir sulėtėjo, tačiau tikrai nesustojo. Nemažai įmonių ir toliau veikia, ūkininkai ruošiasi sėjai ir kitiems prasidedantiems pavasario darbams. Tiek verslo, tiek ir asmeninius finansinius klausimus kredito unijose šiandien galima sutvarkyti nuotoliniu būdu: dalį paslaugų galima užsakyti prisijungus prie el. bankininkystės sistemos ar tiesiog paskambinus telefonu: unijos darbuotojai pateiks visą informaciją, informuos apie reikiamus surinkti dokumentus, prireikus – patars ir paaiškins kaip prisijungti prie sistemos, užpildyti reikiamą prašymą ar pateikti mokėjimo nurodymą. „Gerai pažįstame savo klientus, regiono gyvenimą, ekonomines sąlygas, todėl dažnai sprendimą galime rasti iki minimumo sumažinant fizinių kontaktų skaičių. Kaip įprasta pavasarį, nemažai ūkininkų kreipiasi paskolų apyvartinėms lėšoms papildyti. Skirtingai nei bankai, kurių vadybininkai dirba didžiuosiuose miestuose, gerai žinome vietos rinką, todėl įkeičiant žemės sklypus – nereikalingas papildomas vertinimas. Taip ne tik taupomas laikas bei lėšos, bet ir ribojami nereikalingi kontaktai“,- sako kredito unijos „Germanto lobis“ administracijos vadovo pavaduotoja Inga Navikienė.

Nors nemaža dalis Lietuvos gyventojų negali išsiversti be grynųjų pinigų, kredito unijų darbuotojai ragina daugiau operacijų vykdyti nuotoliniu būdu, tarpusavyje atsiskaityti mokėjimo pavedimais, už paslaugas parduotuvėse atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. Pasak Ingos Navikienės, kredito unijos išduoda bekontaktes debetines ir kreditines „Mastercard“ mokėjimo korteles, kurias užsakyti ir atsiimti galima bet kuriame kredito unijos skyriuje. Kadangi ne visuose mažesniuose miesteliuose yra galimybė naudotis bankomatu, grynųjų pinigų visuomet galima išsiimti kredito unijoje ar nutolusioje kasoje. Šiuo atveju Inga Navikienė kviečia klientus iš anksto susisiekti su unija telefonu ir pasitikrinti skyriaus darbo laiką, taip pat – gerai apgalvoti savo grynųjų pinigų poreikius.

2019-tieji – kredito unijų augimo ir stiprėjimo metai

Pasak lietuviško kapitalo finansų institucijos vadovo, praėję metai unijai, kaip ir visai  Lietuvos kredito unijų sistemai buvo rekordiniai: komerciniams bankams uždarant savo filialus mažesniuose miestuose ir ribojant kreditavimą smulkiajame bei vidutiniam verslui, ūkininkams, klientai sugrįžta į visoje Lietuvoje veikiančias kredito unijas. „Kaip ir daugelis kitų unijų praėjusiais metais išdavėme gerokai daugiau paskolų, o mūsų indėlių portfelis augo ,- sako kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas. Pastaraisiais metais vykusi kredito unijų sistemos reforma gerokai sustiprino visų unijų pajėgumus, padėjo atnaujinti vadovų komandas aukštos kompetencijos specialistais, užtikrino geresnę kredito unijų veiklos kontrolę. „Šiandien palaikome nuolatinį ryšį su mūsų veiklą prižiūrinčiais Lietuvos Centrinės Kredito unijos bei Lietuvos banko vadovais bei specialistais. Priežiūros ir reguliavimo sistemoje įdiegti saugikliai leidžia gerai įvertinti visų mūsų operacijų galimą kokybę, išvengti rizikingų įsipareigojimų“,- sakė Vytautas Barsteiga.

Lietuvos Centrinės Kredito unijos grupės (toliau- LCKU grupė), kuriai priklauso 45 kredito unijos, išankstiniais neaudituotais duomenimis, paskolų portfelis per 2019 m. augo 25 proc., o bendras grupės valdomas turtas pasiekė 452,5 mln. EUR 2019 m. pabaigoje. LCKU grupės neaudituotas pelnas už 2019 m. siekė 1,4 mln. EUR.

Kaip įprasta, LCKU grupė vykdo visus Lietuvos banko nustatytus veiklos riziką ribojančius normatyvus. Neaudituotais duomenimis LCKU grupės kapitalo pakankamumo reikalavimas 2019 m. pabaigoje siekė 15,02% Reikalaujamą 100% padengimo likvidžiuoju turtu normatyvą LCKU grupė taip pat vykdė su reikšminga atsarga- 536,39% (normatyvas- 100%).

Kasdienės bankininkystės klausimais (mokėjimai, kortelės, sąskaitos): tel.nr. 8 444 67433, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kreditavimo klausimais: tel.nr. 8 444 69651, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Bendrieji klausimai: tel.nr. 8 444 33788, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau