KUGL 368

 Praėjusią savaitę kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga surengė šventinę konferenciją 15-osioms unijos steigimo metinėms paminėti. Konferencijoje dalyvavo kredito unijos steigėjai, valdžios atstovai, valdybos pirmininkai iš asociacijos Lietuvos kredito unijos bei Lietuvos centrinės kredito unijos, kiti svečiai.

Kredito unijos „Germanto lobis“ konferencija vyko 15-ajam unijos jubiliejui ir Kooperacijos metams paminėti. Pirmoji ūkininkų sąjungos konferencija surengta 1997-ųjų sausį. Tuomet ir buvo nutarta įkurti savo kredito įstaigą. Steigiamasis susirinkimas įvyko tų pačių metų rugsėjo mėn., o lapkričio pabaigoje Lietuvos bankas šiai įstaigai išdavė veiklos licenciją.

Konferencijoje dalyvavęs Telšių r. savivaldybės meras Vytautas Kleiva pasidžiaugė, kad kelios dešimtys unijos narių per penkiolika metų išaugo į daugiau nei 6 000 narių būrį, o unija tapo stipria bei patikima kredito įstaiga. Unijos jubiliejaus proga administracijos vadovui V. Barsteigai rajono vadas įteikė skulptoriaus Petro Gintalo 2006 metais Telšių miestui sukurtą medalį su užrašu „Kon daraa, veiziek gala“. V. Kleiva ant medalio žemaitiškai iškaldintą užrašą savo žodžiais apibūdino, jog ką bedarytum, reikia galvoti apie galutinį darbo rezultatą ir jo siekti.

Unijos valdybos pirmininką V. Barsteigą bei kitus steigėjus pasveikino ir sėkminga „Germanto lobio“ veikla pasidžiaugė Ūkininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkas Vytautas Rakickas, Telšių sunkiosios atletikos klubo „Gintarinė saulė“ vadovas Zigmontas Šimkus, Telšių miesto bei rajono seniūnijų seniūnai, notarė Nijolė Urbaitienė, draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ atstovai ir kt. Buvęs Telšių rajono savivaldybės meras Juozas Butkevičius, dirbęs unijos įsikūrimo laikotarpiu, džiaugėsi puikiais rezultatais, kurie pasiekti atsakingų valdymo narių bei kompetentingų darbuotojų dėka.

Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortūnatas Dirginčius susirinkusiesiems perskaitė pranešimą „Kredito unija ir jaunoji karta: ateities iššūkiai ir tendencijos“. Valdybos pirmininkas pabrėžė, kad unijos atviros jauniems žmonėms, ypač pradedantiems nuosavą verslą. Tad unijos veiklą koordinuojantys žmonės turėtų kuo geriau įsiklausyti į jaunimo poreikius ir pasiruošti juos sudominti patraukliais pasiūlymais.

Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus pasakojo apie unijų interesų atstovavimą Lietuvoje ir užsienyje, prisiminė Gdanske vykusią Pasaulinę kredito unijų tarybos konferenciją. R. Stonkus tvirtino, kad kredito unijos Lietuvoje turi didžiausią tinklą, teikiantį finansines paslaugas. Šiuo metu Lietuvos centrinė kredito unija, kuriai priklauso 63 visoje Lietuvoje veikiančios unijos, vienija daugiau nei 130 000 narių, valdo apie 1,5 mlrd. litų turtą, turi 1,3 mlrd. litų indėlių, yra išdavę per 880 mln. litų paskolų.

Šventinėje konferencijoje dalyvavo ir kito, prieš šešerius metus įkurto, kooperatyvo „EKO Žemaitija“ administracijos vadovė Aldona Čiuteikienė ir valdybos pirmininkas Andrius Norkūnas. Jie prisiminė ir konferencijos dalyviams pristatė kooperatyvo gyvavimo kelią ir per tuos metus pasiektą rezultatą. Kredito unijos šventės dalyvius kooperatyvo įkūrėja pavaišino ką tik pradėtais gaminti ekologiškais sūriais. A. Norkūnas – ir kredito unijos „Germanto lobis“ stebėtojų tarybos pirmininkas, tad ne tik pristatė „EKO Žemaitijos“ veiklą, bet ir dalijosi prisiminimais apie „Germanto lobio“ įkūrimo pradžią, kartu su unija nueitą nelengvą, tačiau produktyvų kelią.

„Germanto lobio“ administracijos vadovas V. Barsteiga susirinkusiuosius trumpai supažindino su unijos veikla, pristatė grafiškai iliustruotą narių skaičiaus, paskolų portfelio, indėlių augimą, pasakojo apie bendrus pasiekimus su Telšių rajono bendruomenėmis, joms suteiktą paramą. Administracijos vadovas pasidžiaugė ir pirmuoju Lietuvos kredito unijų istorijoje filialu, kuris prieš porą savaičių oficialiai atidarytas Rietave.

Po konferencijos šventės dalyviai dar valandėlę dalijosi bendrais pasiekimais, o steigėjai prisiminė kredito unijos susikūrimo pradžią ir jos išaugimą į patikimą bei stabilią kredito bendrovę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau