KUGL 368

 

        DSCN0813

Pasibaigus metams, kredito unija „Germanto lobis“ sukvietė savo narius į visuotinį narių susirinkimą, kuris įvyko 2013 m. vasario 22 d.
Susirinkimo pradžioje asociacijos „Lietuvos kredito unijos“ valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus pasidžiaugė, kad kredito unija „Germanto lobis“ dirba gerai ir yra viena stipriausių Žemaitijoje bei viena iš pirmaujančių Lietuvoje.    
Susirinkimo metu, kuriam pirmininkavo stebėtojų tarybos pirmininkas Andrius Norkūnas, buvo išklausytos Stebėtojų tarybos, Valdybos, Paskolų komiteto, Vidaus audito tarnybos ataskaitos, patvirtintos 2012 metų finansinės ataskaitos, bei patvirtintas veiklos palnas 2013 metams. Išorės audito įmonė UAB „Kristalina“  kredito unijos veiklos vertinimo ataskaitoje  gerai įvertino kredito unijos „Germanto lobis“ veiklą ir patvirtino, kad unijos veikla neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymų reikalavimams ir Lietuvos banko nutarimamas.
Paskolų komiteto pirmininkas Albinas Slavinskis savo ataskaitoje pažymėjo, kad Paskolų komitetas renkasi reguliariai kas antrą pirmadienį. Kredito unijos išduotų paskolų „portfelis“ - 32,6 mln. litų. Didesnė paskolų dalis - 27,8 mln. litų - buvo suteikta fiziniams, o likusi dalis – juridiniams asmenims. Kredito unija smulkesnes paskolas išduodavo su laidavimais, o paskutiniu metu paskolos suteikiamos pagal pateikiamo užstato vertę. Užstatu gali būti žemė, pastatai, butai ar kitas nekilnojamas turtas.  Albinas Slavinskis pasidžiaugė, kad paskolų „portfelis“ didėja, o rizika didėja, tai reiškia tik viena, kad Paskolų komiteto nariai dirba labai atsakingai.


           DSCN0805

Valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga pristatė Valdybos ataskaitą, ir pasidžiaugė, kad pristato jau penkioliktą kredito unijos „Germanto lobis“ Valdybos ataskaitą. Jis pažymėjo, kad kredito unija jau penkiolika metų dirba sėkmingai. Sėkmę lėmė visų narių aktyvumas, bendras darbas bei savitarpio pasitikėjimas. Paskolų išdavimą lengvina tai, kad KU „Germanto lobis“ prisijungė prie Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazės, kurioje kaupiami visų finansinių įstaigų, tame tarpe - bankų ir kredito unijų duomenys apie suteiktas paskolas. Labai svarbu yra sudominti žmones kredito unijos „Germanto lobis“ teikiamomis paslaugomis, todėl 2012 metais, atidarius Rietavo filialą, jame buvo paskelbta narių be stojamojo mokesčio priėmimo akcija, nustatytos lanksčios paskolų suteikimo, mokėjimo kortelių išdavimo sąlygos. Inicijuotos akcijos padėjo nariams pasirinkti internetinę bankininkystę, įsigyti debetines bei kreditines korteles. Pirmininkas pažymėjo, kad paslaugų kokybė vis gerėja, nes KU „Germanto lobis“ dalį duomenų jau perkėlė į atnaujintą programą „i-Kubas“ kuri leidžia daug funkcionaliau atlikti finansines paslaugas.  
Vytautas Barsteiga ypač patenkintas tuo, kad pernai švęsdama penkioliktąjį gimtadienį KU „Germanto lobis“ aktyviai bendravo su visuomene. Buvo suteikta apie 1 mln. litų paskolų kaimo bendruomenėms, kurios įgyvendino projektus finansuojamus iš Europos Sąjungos fondų lėšų, taip pat teikė garantijas Lietuvos darbo biržos rekomenduojamoms įmonėms, kurios įgyvendino naujų darbo vietų steigimo projektus.
Dideliu iššūkiu tapo pirmojo Lietuvos kredito unijų judėjimo istorijoje „Germanto lobis“ Rietavo filialo atidarymas.
KU „Germanto lobis“ Rietavo filialas yra įsikūręs adresu: Oginskių g. 10, Rietave ir dirba nuo 8 val. iki 16 val.
Rietavo filiale dirbanti  produkto vadybininkė Vilija Dargienė maloniai kviečia naudotis KU teikiamomis paslaugomis, visada padės pasirinkti geriausius pinigų investavimo būdus, bei patars Jūsų finansavimo klausimais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau