KUGL 368

DSC 0041-1024Kaip ir kiekvienais metais  per Rie­ta­vą nuvilnijo My­ko­li­nių šven­tė. Šiemet ji buvo skirta-pirmosios žemės ūkio mokyklos Lietuvoje 155 sukakties minėjimui. Daugiausia svečių ir žiūrovų sutraukė šeštadienis, kuris buvo gausus renginių, šiltų susitikimų ir smagių koncertų.

Sporto mėgėjai nuo ryto galėjo stebėti žirgų konkūro varžybas , skirtas kunigaikščių Oginskių taurei laimėti. O pirmą valandą po piet prasidėjo margaspalvė rudens gėrybių mugė. Čia rietaviškiai galėjo prisiragauti skaniausių valgių ir gėrimų. Pasižvalgyti į nuostabomis kompozicijomis išpuoštus bendruomenių ir seniūnijų kiemelius.

Šiemet daugiausia dėmesio sulaukė tveriškiai, kurie buvo įsikūrę pačioje mugės pradžioje. Jie svaigino ne tik kvapais , bet ir liaudies muzika.

Čia pat ant iešmo buvo kepamas didžiulis avinas , o ant senoviškos keptuvės čirškinami blynai, viliojo ir gvazdikėliais pakvipęs karšto vyno garas. O prekystaliai buvo medumi, svogūnais, vaistažolėmis , sūriais ir kitais gardumynais nukloti. Kiekvienas rinkosi pagal savo skonį ir piniginės storį.

Kuo pasigirti ir ką parodyti turėjo ir ŽŪKB „Pieno gėlė“ kolektyvas. Pasigaminę gardaus kastinio, privirę bulvių, prispaudę skanių sūrių dosniai jais vaišino Mykolinių mugės dalyvius, prašydami paremti bėdos ištiktą  Arnoldą. Aktyvus, vietoje nenustygstantis berniukas parėjusį rudenį per bulviakasį neteko kojos. Gal vaišių  skanumas gal rietaviškių širdžių dosnumas, o gal viskas drauge susidėjo, bet sumanymas pavyko. Per kelias valandas šventes dalyviai suaukojo 680 litų, kur kiekvienas litas bus išleistas Arnoldo gydymui.

Šiais metais ypatingo dėmesio sulaukė Kredito unijos „Germanto lobis „Rietavo filialo suorganizuota loterija. Prie mūsų palapinės nuolat būriavosi gausus būrys svečių, kurie ne tik noriai dalyvavo loterijoje, bet ir domėjosi kredito unijos paslaugomis. Sulaukėme daug šiltų žodžių ir manome , kad artimiausiu metu sulauksime daug naujų narių.

Šventės metu išdalinome ne vieną šimtą šokoladinių eurų, bet ir kitų  vertingų prizų. O pagrindinį prizą 100 litų vertės pajų laimėjo –Rūta  Kontrimienė.

DSC 0044-1024

Neatsispyrė nuo pagundos sudalyvauti mūsų suorganizuotoje loterijoje ir miesto šeimininkas Meras A.Černeckis, bei šventės svečiai Seimo narys J.Razma ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas A.Stančikas.

Pasisukinėję mugėje, prisipirkę lauktuvių namiškiams šventės dalyviai skubėjo pasiklausyti mero A.Černeckio ir kitų garbių svečių sveikinimų. Buvo apdovanoti  ne tik gražiausių sodybų savininkai , bet ir geriausi ūkininkai. Taurės bei medaliai išdalinti ir žirgų konkūro kunigaikščių Oginskių taurei laimėti nugalėtojams.

O šventę vainikavo koncertai. Žiūrovai šiltai sutiko Savivaldybės saviveiklininkus, Rietavo Mykolo Kleopo meno mokyklos ir Gulbenės (Latvija) kultūros centro pučiamųjų orkestrų muzikantus, grupes „Pop Ladies“ ir „Džentelmenai“.

610-0

 605-0

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau