KUGL 368

Kredito unijos „Germanto lobis“ Rietavo filialo vadovas kalbėdamas apie kredito unijos tikslus  pabrėžė, kad pagrindinė misija yra tenkinti savo narių ekonominius, socialinius poreikius.  Kredito unijos veiklos forma – kooperatinė, o ne akcinė, todėl požiūris į savo narius yra kitoks, todėl ir paslaugų įkainiai, bene mažiausi rinkoje. O pateiktas  paslaugų spektras verslui, bei kreditavimo galimybės,  nustebino  net senbuvius verslininkus. Pristatymo metu atsakymus rado tiek pradedantys verslą, tiek dirbantys jau ne vienerius metus.

Verslumo skatinimo fondo galimybes pristatė Lietuvos Centrinės Kredito Unijos atstovas, Europos sąjungos skyriaus vadovas Tomas Valauskas. Jis informavo, kad yra pratęsta galimybė pasinaudoti lengvatinėmis paslaugomis iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) iki 2015 rugsėjo 30d., be to bus tęsiama mokymų ir konsultacijų veikla pradedantiesiems verslininkams. Nuo 2010 metų atsiradusi galimybė pasinaudoti VSF lengvatinėmis paskolomis, verslo idėjoms įgyvendinti jau pritraukė daugiau kaip 950  smulkioji ir vidutinio verslo atstovų. Verslininkai paėmę paskolą, galės ją grąžinti iki 2018 metų pabaigos. Dėl lengvatinių paskolų (iki 86000 Lt.)iš Verslumo skatinimo fondo gali kreiptis įmonės iki 1 metų ir fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą. Gavusieji VSF paskolą verslininkai gali pasinaudoti INVEGOS garantija (iki 80 %)paskolos sumos ir susigrąžinti 95 % sumokėtų palūkanų. Susigrąžintas lėšas galima toliau investuoti į įmonės plėtrą, todėl šios priemonės palengvina verslo steigimo etapą ir padeda saugiai įsibėgėti.

Planuojantys pradėti savo verslą, dėl lengvatinės paskolos, galite kreiptis į kredito uniją „Germanto lobis“.

Telšių teritorinės darbo biržos direktorė Dangirutė Jurkuvienė, informavo apie galimybes plėtoti savo verslą, dalyvaujant darbo biržos projektuose. Didelis dėmesys buvo skirtas vietinio užimtumo iniciatyvos projektui, kurio tikslas prioritetinėms tikslinėms grupėms steigti naujas darbo vietas bedarbiams, neterminuotai įdarbinti Telšių savivaldybės teritorijoje. Taip pat buvo kalbama apie darbo vietų steigimo (pritaikymo) subsidijavimą. Darbo vietų steigimo (pritaikymo) subsidijavimu, siekiama skatinti darbdavius, steigti naujas darbo vietas arba pritaikyti esamas prie bedarbio negalios, įdarbinant juos pagal neterminuotą darbo sutartį. Savo pristatyme D.Jurkuvienė pristatė ne tik visas galimybes verslui, bet ir konkrečius pavyzdžius, kaip valstybės parama padėjo išplėtoti verslą.

Telšių rajono savivaldybės strateginio planavimo skyriaus vedėja Laima Simanauskienė, pristatė Telšių rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo, bei kaimo plėtros programą. Šio pristatymo metu, verslininkai buvo informuoti apie galimybę gauti informaciją, dėl  verslo paskolų palūkanų kompensavimo iki 2 metų, taip pat apie galimybę gauti finansinę paramą parodoms, renginiams, konferencijoms, leidiniams ir seminarams organizuoti. 

Viena iš renginio dalių – gerosios patirties pavydžių pateikimas, bendradarbiaujant su Unija. Geranoriškai apie vykdytus projektus pranešimus pristatė: UAB „Arys ir Ko“ direktorius Algirdas Arys, kooperatyvo „Eko Žemaitija“ administracijos vadovė Aldona Čiuteikienė ir UAB „Slėnis“ direktorius Egidijus Gintvainis. Tai dar kartą įrodė, kad bendradarbiaudamos įmonės su kredito unija „Germanto lobis“, sėkmingai kuria ir plėtoja savo verslą. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau