KUGL 368

Traukiantis šalies kaimams ir vyraujant jaunų, kvalifikuotų ūkininkų stygiui, neretai žemės ūkio sektoriui prognozuojama miglota ateitis. Kredito unija „Germanto lobis“ jau daugiau nei 23 metai remia šalies ūkininkus ir aktyviai finansuoja smulkaus ir vidutinio ūkio plėtrą. Tarp kredito unijos klientų – jaunasis ūkininkas, inovacijos ir ūkininkavimo iš kartos į kartą pavyzdys.

Nuo vaikystės tėvams padėjęs ūkio darbuose, ilgą laiką Osvaldas Laurinavičius buvo kategoriškas – pats ūkininku netaps. Tačiau su laiku viskas pasikeitė...

Šiandien Osvaldas jau beveik dešimtmetį ūkininkauja Eigirdžiuose (Telšių raj.), kur kartu su tėvais augina pusę šimto pieninių karvių. 2012 m. iš kredito unijos „Germanto lobis“ gavęs finansavimą, Osvaldas įsigijo žemės, kurios šiandien turi daugiau nei 40 ha. Dalis ūkio – ekologiškas, o produkciją superka viena didžiausių pieno pramonės bendrovių Lietuvoje.

„Kaip jaunajam ūkininkui, kredito unija buvo geriausias finansų partneris, pasiūlęs lanksčiausias kredito sąlygas. Nuo to laiko unija yra mano pagrindinė kredito įstaiga“, – sako Osvaldas, kurio tėvai prieš daugiau nei du dešimtmečius tapo vienais pirmųjų tos pačios kredito unijos nariais ir indėlininkais.

Šiandien ūkininkas žingsnis po žingsnio modernizuoja savo ūkį, o su naujai įrengtos melžimo linijos pagalba buvo gerokai palengvintas karvių melžimo procesas. „Manau, nereikia baimintis skolintų lėšų, nes tokiu būdu galima augti kur kas sparčiau. Svarbiausia, kad ūkis klestėtų“, – neabejoja O. Laurinavičius.

IMG 6985Kreditas Jūsų ūkio augimui

Kredito unijoje „Germanto lobis“ artimai bendradarbiauja su žemės ūkio sektoriumi ir teikia kreditus tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems ūkininkams, žemės ūkio kooperatyvams ir bendrovėms. Taip pat kreditai teikiami su parama iš Nacionalinės mokėjimų agentūros arba garantijomis iš UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo.

„Kredito unija puoselėja glaudų ryšį su kiekvienu klientu, todėl stengiamasi atsižvelgti į besikreipiančiojo individualią situaciją ir rasti abipusiai geriausią finansavimo sprendimą. Svarbu turėti reikalingus dokumentus – finansines ataskaitas, kredito paskirtį pagrindžiančius ir kitus analizei reikalingus dokumentus. Atsakingi darbuotojai, įvertinę projektą ir finansavimo galimybes, operatyviai pateiks kredito pasiūlymą“, – teigia Inga Navikienė, kredito unijos „Germanto lobis“ administracijos vadovė.

Dėl kredito galima kreiptis planuojant investicijas žemės ar komercinio turto įsigijimui, fermų ar kitų ūkinių pastatų statybai, technikos ar įrangos pirkimui. Išimtiniais atvejais, atliekant reikšmingas investicijas, pavyzdžiui, įsigyjant žemę, grąžinimo terminas gali siekti iki 15 metų. Taip pat kredito unija teikia kreditus apyvartinio kapitalo palaikymui su individualiai pritaikytu grąžinimo grafiku arba kredito linija, kurios terminas – iki 5 metų.

Lengvatiniai kreditai skirti atnaujinti, plėsti ir modernizuoti savo ūkius

„Kredito unija „Germanto lobis“ aktyviai dalyvauja finansinėse priemonėse, skirtose palengvinti sąlygas šalies žemės ūkio subjektams atnaujinti, plėsti ir modernizuoti savo ūkius, tad skatiname ūkininkus pasinaudoti teikiamomis finansinėmis priemonėmis,“ – skatina I. Navikienė.

Viena iš tokių yra UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo įgyvendinama finansinė priemonė „Paskolų, finansuojamų iš įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos finansines priemones grąžintų lėšų, teikimas pirmine gamyba užsiimantiems ūkio subjektams“. Kuria siekiama sudaryti palankesnes sąlygas žemės ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, pasiskolinti lėšų žemės ūkio technikai, žemės ūkio įrangai, veislinėms pieno krypties telyčioms ir genetinei medžiagai įsigyti. Paskolos suma pagal šią priemonę vienam gavėjui negali viršyti 110 000 Eur. Grąžinimo terminas – iki 84 mėnesių.

Siekiant padidinti finansinių paslaugų prieinamumą ir sumažinti ūkio subjektų skolinimosi kaštus COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu, teikiamos lengvatinės paskolos apyvartinėms lėšoms papildyti pagal naują skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“. Kredito suma pagal šią priemonę vienam gavėjui negali viršyti 1 000 000 Eur, taip pat  neviršijant sumos limito pagal vieną iš šių sąlygų: arba ūkio subjekto 2019 m. sumokėto darbo užmokesčio ir susijusių išlaidų lygio, arba ūkio subjekto 2019 m. apyvartos lygio, arba pagrįsto būtinumo poreikio. Grąžinimo terminas – iki 36 mėnesių. Kreditai išduodami iki 2021 m. birželio 30 d.

Artima finansų partnerė

Kredito unija „Germanto lobis“ yra viena iš didžiausių šiame regione veikiančių kredito unijų ir LKU kredito unijų grupės narė. Teikianti visas svarbiausias finansines paslaugas – nuo mokėjimo kortelių ir el. bankininkystės „i-Unija“ iki terminuotųjų bei taupomųjų indėlių, kreditų gyventojams, smulkiajam ir vidutiniam ūkiui bei verslui. Kredito unija palankiomis sąlygomis finansuoja ne tik žemės ūkio veikla besiverčiančius ūkininkus ir bendroves, bet ir verslo projektus, jaunas įmones.

Daugiau apie kredito unijos „Germanto lobis“ teikiamas finansines paslaugas sužinokite atvykę adresu Sedos g. 6, Telšiai.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau