Sudėtingo laikotarpio verslo pradžiai nepabūgę plungiškiai, gavę finansavimą iš kredito unijos „Germanto lobis“, dar spalį klientams atvėrė dažais kvepiančios kavinės duris. Jaukumą ir žemaitišką dvasią simbolizuojantis pavadinimas „Kap nomeliūs“ ne iš piršto laužtas – šeimos verslą „užkūrusios“ Vilijos Krasauskienės teigimu, buvo siekta, kad lankytojai čia jaustųsi lyg namuose, į kuriuos būtų gera sugrįžti.
Istoriją tęsia senelių name
„Šis namas dar 1929-aisiais buvo pastatytas mano senelių“, – pasakojimą apie vietą Plungės širdyje, kur šiandien įsikūrusi „Kap nomeliūs“, pradeda V. Krasauskienė. Mat jos močiutė Ona Dirvonskienė buvo stropi ir darbšti moteris, visą gyvenimą prie sunkaus darbo pratusi.
Kol tėvai sunkiai dirbo, būtent ji padėjo užauginti 9 brolius ir seseris, nes buvo vyriausia iš atžalų. Ir nors dėl tos priežasties mokyklos niekada nelankė, tačiau siūti išmoko. Būtent šis amatas vėliau tapo O. Dirvonskienės pragyvenimo šaltiniu, o jos vyras, šaltkalvis, vertėsi atsitiktiniu uždarbiu.
Taip jiedu bendromis pastangomis, dalį pinigų pasiskolinę, susirentė namą, kuriame ne tik patys apsigyveno, bet tikėjosi ir trijų sūnų su šeimomis po šiuo stogu grįšiant. „Kadangi namas buvo pustuštis – vieną kitą kambarėlį močiutė išnuomojo, kartais svečius priimdavo ir net ubagus pamaitindavo, nakčiai priglausdavo. Ji vietinių visada buvo geruoju minima, nes pati daug neturėjusi, niekada neatsisakydavo padėti kitiems“, – prisimena V. Krasauskienė.
„Galbūt dėl savo geros širdies ir nemažo namo močiutė užkliuvo tuometinei valdžiai“, – svarsto moteris. Mat O. Dirvonskienė buvo patekusi į Sibirą tremiamų asmenų sąrašą. Vis dėlto, gerų žmonių perspėta ir padedama, tokio likimo per plauką anuomet išvengė, o šiandien tebestovintis namas buvo paveldėtas dviejų anūkių.
Šeimą subūręs verslas
Namas kurį laiką buvęs tuščias. V. Krasauskienė atvirauja, kad iš pradžių jį buvo norėta parduoti, tačiau už namą Plungės miesto centre siūlyta kaina jos ir sesers netenkino, todėl pradėta ieškoti kitų būdu, kaip šeimos istorinį namą prikelti naujam gyvenimui.
„Visi kartu – mano pačios ir mano sesers šeimos – susitelkėme, kiekvienas prisidėdamas kaip ir kuo galėdamas. Kad mūsų vizija taptų realybe, dirbo ne tik mūsų vyrai, vaikai, bet ir žentai. Viską darėme su dideliu atsidavimu“, – pasakoja V. Krasauskienė.
Moteris taip pat užsimena, jog baigusi tuometinį maisto pramonės technikumą, nedrąsiai pasvajodavo apie nedidelę nuosavą kavinę: „Po mokslų baigimo iki gimstant vaikams net dirbau vyriausiąja vyrėja, tačiau vėliau gyvenimas mane nubloškė į kitą pusę“, – pasakoja prie savo pašaukimo po daugelio metų sugrįžusi V. Krasauskienė.
Kreditas verslo pradžiai
Naujam verslui gauti papildomų lėšų iš didžiųjų finansų įstaigų – vis sudėtingesnis uždavinys, todėl buvo nuspręsta kreiptis į kredito uniją „Germanto lobis“. Vyriausioji kreditų vadybininkė Laura Breitmozerienė prisimena V. Krasauskienės ir jos artimųjų iniciatyvumą: „Mes buvome įtikinti šios šeimos užsidegimo veikti ir plika akimi matomo potencialo ne tik įgyventi savo idėjas, bet ir sėkmingai augti.“
Anot „Kap nomeliūs“ savininkės V. Krasauskienės, iš kredito unijos „Germanto lobis“ šeima gavo ne tik paskolą, už kurią įsigyta medžiagų remonto darbams, būtina virtuvės įranga, baldai, bet ir supratimą bei pasitikėjimą: „Kreipėmės į kredito uniją, nes didieji bankai nepasitiki pradedančiaisiais verslais. Ir šiandien esame dėkingi „Germanto lobiui“ už sklandų, greitą ir nuoširdų darbą.“
L. Breitmozerienė primena, kredito unija „Germanto lobis“, priklausanti didžiausiai Lietuvoje LKU kredito unijų grupei, – draugiška finansų įstaiga pradedantiesiems verslams: „Stengiamės būti kiek įmanoma lankstūs, įvertinti kiekvieno verslo individualią situaciją ir ieškoti abipusiai geriausių sprendimų. Jau esame finansavę ne vieną verslo įmonę, kurių didžioji dalis veikia maitinimo, apgyvendinimo, kaimo turizmo srityse“, – vardija L. Breitmozerienė.
Svarbiausios finansinės paslaugos
Kredito unija „Germanto lobis“ finansuoja smulkiojo ir vidutinio verslo projektus, jaunas įmones, žemės ūkio veikla besiverčiančius ūkininkus ir bendroves, taip pat yra pasirengusi ieškoti kompromisų tiek su besikuriančiais, tiek su esamais verslais. Gautą kreditą galima skirti apyvartinėms lėšoms papildyti, investuoti ar projektams įgyvendinti.
Vienos didžiausių šiame regione kredito unijų „Germanto lobis“ administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga pabrėžia, kad unijos stiprybė slypi artimame santykyje su savo bendruomene: „Per 23 veiklos metus tapome stipria ir artima bendruomene, vienijančia daugiau nei 6,5 tūkst. narių. Didelė dalis – žemės ūkio subjektai, nes būtent čia glūdi kredito unijos istorijos šaknys ir pradžia.
Galime drąsiai sakyti, kad „Germanto lobis“ yra lanksti finansų partnerė. Visada vertiname verslo riziką, nes suteikdami kreditą dalį rizikos prisiimame ir mes, tačiau kai bendruomenė yra artima ir vieni kitus pažįstame – tai padaryti tampa gerokai lengviau“, – sako V. Barsteiga pridėdamas, jog dėl užmezgamų ryšių, unijos darbuotojai kartu ir džiaugiasi, ir jaudinasi dėl savo narių sėkmės.
Kredito unija verslo klientams taip pat gali pasiūlyti paskolą verslo pradžiai, kuri teikiama pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020“, administruojamą partnerių UAB „Investicijų ir verslo garantijos“. Pagal šią priemonę kredituojami fiziniai ir juridiniais asmenys iki 25 tūkst. eurų sumos. Tokiu būdu kredito unija prisideda sudarant sąlygas steigtis ir augti verslo įmonėms savo regione bei kartu kurti naujas darbo vietas.
Sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/kugl.lt